|
PC Pilot’s/Aerosoft – FS Global 2010 (FSX)
Door Angelique van Campen
| Het is alweer een hele tijd geleden dat ik voor FSVisions een gelijkwaardig product gereviewd heb en wel FSGlobal 2008. Inmiddels is dit pakket alweer aangekomen bij versie 2010 maar moeten we ook gelijk constateren dat er heel veel concurrenten op de markt zijn bij gekomen. De meest bekende en recente uitvoering is die van France VFR met een indrukwekkende 4.7m resolutie voor Frankrijk inclusief direct omringende landen. Ja, en daar zit dan ook gelijk het probleem ..... het betreft slechts een klein mesh gedeelte van de aardbol terwijl FSGlobal bijna de gehele aardbol bestrijkt en dat maakt dit pakket dan ook zo uniek in vergelijking met al die anderen. Jee, weer een review maar we weten met het voorgaande in het achterhoofd waar we nu naar moeten kijken en of het wel de moeite waard is om het te kopen. |
 |
Overigens, daar ik geen FS9 meer geïnstalleerd heb, heb ik dan ook alleen de FSX versie kunnen testen. Gezien de ervaringen van versie 2008, is het uiteindelijke resultaat gelijkwaardig aan behalve dan dat FS9 een lagere LOD kent.
Nou, kopen of niet ..... daar kan ik nu al heel kort in zijn. Kopen is het zeker waard ook al kost het wel wat. De veranderingen of zoals je wilt verbeteringen ten opzichte van versie 2008 zijn best wel behoorlijk zo getuigen de DVDs of beter gezegd de te installeren data. FSGlobal 2010 is mij aangeboden door Aerosoft Duitsland maar laten we eerst eens kijken wat zij over dit product schrijven maar wacht eens even, eerst even een kijkje nemen bij Pilot’s, de ontwikkelaars van dit product al blijkt Aerosoft dezelfde tekst op hun site te hebben staan.
After many years of SRTM (and its limits, such as availability of data just between 60° North and 60° South as well as resolution over all of just 76m) we leave it behind us and set foot to new shores. New much better data sources have been discovered and used.So this is the first version of FS Global to offer a WHOLE world coverage including areas not covered by SRTM such as Antarctica, Greenland, Iceland, Russia and Scandinavia to name a few. In order to reduce data size we have selected the appropriate resolution for each area.It does not make sense to render the Great Plains in the USA or northern parts of Germany in a LOD 12 (9m) resolution. Flat is flat. Higher resolution here is not visible to the eye in Flight Simulator. It just needs more space on your hard drive and more time to load in FS. Bear that in mind when you read about resolution on this website and others.Below is a list of just a few improvements over pevious versions of FS Global (so you get what was in the previous version PLUS that! e.g. we do not list the Alps in LOD 12, as they already were LOD12 in FS Global 2008)
· LOD12 (FS-Mesh- and sourcedata in 9m resolution!) for Hawaii (complete) and the southwest of the US, south of
38°N and west of 108°W (ca. Mesa Verde -> Point Reyes)
· High Quality Coverage of Northamerica (and p.Canada!): nationwide LOD11 (19m).
· Greenland, Iceland and Scandinavia in LOD 9 (76m; standard SRTM resolution)
· additional high resolution areas in Europe in LOD11 (19m): High Tatra, Scottland, Hardangervidda (Norway)
· huge areas in the north of Russia in LOD9.
· Antarctica in LOD8
· sophisticated new algorithm for correct views of ridges and peaks (most of them sould have been higher and will
now be nearer to actual value)
· new algorithm for reducing irrelevant data for higher data compression
· new algorithm for finding and correcting errors
· Airport-Patches for prominent problem areas
· a tool for the user to correct wrong airport elevations
Wederom mooie woorden maar het is aan mij om dit te controleren of die impact ook wel zo is en of het je ook iets meegeeft van WOW, OOOOOOO, te gek etc. Maar oeps, wat betekent nu ook weer SRTM.
SRTM staat voor Shuttle Radar Topography Mission. Ja ja, veel technische woorden maar het betekent niet veel meer dan dat de tijdens de Amerkaanse shuttle vluchten heel veel foto’s van de aardbol worden genomen en deze kunnen in verschillende kwaliteiten gekocht worden. De LOD waarover wel eens gesproken wordt – LOD staat voor Level of Detail – is in deze cruciaal. Hoe hoger het LOD getal, des te fijner, beter, scherper, nauwkeuriger is het eindresultaat.
| Voor diegenen onder ons die FS Global voor MSFS kennen, weten inderdaad dat een FSGlobal een meer realistisch landschap verzorgd dan de default FS scenery maar wat betekent nu weer een meer realistisch landschap want hier bestaat heel veel verwarringen over?In ieder geval betekend het niet dat de ground textures realistischer zijn zoals het weergeven van een stad, industriegebied, weiland, akkerland, bossen etc. Ook het reorganiseren van kustlijnen, allerhande type wegen behoren niet tot het werkgebied van FSGlobal. |
 |
Al dit soort zaken worden bijvoorbeeld gedaan door producten als Ultimate Terrain, UTX, Ground Environment (Pro) of voor FSX, GEX eHanced. Dan reist gelijk de vraag wat FSGlobal dan wel doet want helaas lijkt dit op het eerste gezicht niet zichtbaar terwijl de werkelijkheid heel anders is dus hier dan de vraag ......
Wat doet FS Global?
Even in het kort een niet al te technisch verhaal.Flight Simulator scenery is opgebouwd uit lagen. Lagen die gezamenlijk het uiteindelijke landschap zo realistisch mogelijk moeten weergeven.We kennen de volgende lagen:
- eerste laag is de zogenaamde terrain mesh,
- gevolgd door de tweede laag, bekend onder de naam landscape,
- als laatste en derde laag de scenery textures.
Wat doet nu wat?
De terrain mesh geeft bergen en dalen dus het reliëf weer zoals het in werkelijkheid ook hoort te zijn.Bij de landscape laag geeft Flight Simulator aan welk reliëf op de terrain mesh geplaatst moet worden. Denk hierbij aan weergave van bossen, landbouwgrond, kleine dorpen, grote steden of industrie.De scenery textures laag en tevens dus de laatste laag, legt indien nodig over de voorgaande laag - lanscape – een ground texture die de realiteit zo dicht mogelijk moet benaderen.
Dit abstracte verhaal zullen we wat verduidelijken met voorbeelden en bijbehorende add-on programma’s.Als eerste krijgen wij de FS Global 2010 laag daar dit een terrain mesh programma is. Bovenop deze laag wordt bv. Ultimate Terrain geïnstalleerd daar dit een landscape laag is. Bovenop deze landscape laag kun je naar behoren ieder scenery programma installeren zoals de vele programma’s van Aerosoft, FranceVFR, Just Flight VFR Real Scenery enz. Daarbij moeten we eigenlijk een onderscheid maken tussen add-on programma’s die slechts de tiles – MSFS ground texture tegeltjes – vernieuwd of dat we te maken hebben met fotorealistische sceneries. Fotorealistische sceneries zoals bv. De producten van France VFR vervangen alle aanwezige tiles door fotorealistisch resampled satelliet beelden. Samen met het onderliggende FSGlobal zou dit dit het beste resultaat moeten leiden. Helaas is de resolutie – pixels/meter – van fotorealistische sceneries niet het beste van het beste om de grootte van de bestanden in de hand te houden. Een goed voorbeeld zijn bv. De FTX producten. Deze add-on pakketten hebben sceneries/airports met resoluties van onder de 10 cm/pixel wat extreem is echter kun je dit alleen maar doen voor kleine oppervlakten. Wil je hiermee Frankrijk beslaan met een dergelijke resolutie, dan heb je heel wat DVDs nodig om dit te realiseren, nog los van de hoge kosten om de data te verkrijgen en te resampelen.
Goed, terug naar ons verhaal.
Zo heeft iedere laag zijn specifieke doel en uitwerking.
Belangrijk om te weten is dat de volgorde van het laden van de lagen in Flight Simulator van groot belang is. Voor nu is het genoeg om te weten dat we FS Global als eerste voor alle landscape en scenery programma’s geïnstalleerd moet zijn of dat het op de juiste positie in de Scenery Library komt te staan.
Terug naar het terrain mesh programma.
Flight Simulator 9 en FSX nemen het allemaal niet zo nauw of bergen en dalen conform de realiteit worden weergegeven. Er zijn vele voorbeelden te bedenken waar de standaard FS versie bergen in het geheel niet worden weergegeven zoals zij wel in werkelijkheid zijn. Denk maar eens aan de karakteristieken voorbeelden als de Zwitserse Matterhorn. Volgens Microsoft is dit een redelijk vlakke berg (FS9) terwijl de realiteit toch heel anders is. Sommige Polynesische- of Verre Oosten eilanden, worden standaard door Microsoft als een vlak landschap worden weergegeven of met minimaal reliëf, terwijl de realiteit vol staat met heuvels en steile afgronden. Dit zijn slechts enkele voorbeelden maar de lijst is eigenlijk oneindig lang.
Installatie procedure.
Iedere installatie vergt heel wat GBs, dus dan weet je alvast wat je te wachten staat. De DVD houder is gevuld met 6 DVD’s voor zowel FS9 als de FSX alsmede een heel klein handzaam boekje met een korte beschrijving omtrent het installatie proces. Voordat ik de installatie procedure begin, wil ik even wat kwijt als je bv. al FSGlobal 2008 geïnstalleerd hebt. Geen paniek; gewoon deactiveren in FSX of een uninstall doen al zal een ieder daar minder gelukkig mee zijn. Ik heb in ieder geval gekozen om FSX FSGlobal 2008 te deactiveren, om vervolgens versie 2010 te installeren.
 |
 |
 |
| Misschien niet helemaal zichtbaar wat er allemaal op deze schermafdrukken staat maar daarom kun je er ook op klikken zodat je een vergrote versie te zien krijgt. Een makkelijke installer die alles zelf regelt behalve dan dat je het moet opstarten maar als het goed is gaat dit ook al automatisch. FSGlobal vraagt om welke MSFS versie het gaat en waarschuwt je ervoor dat de installatie rond de 25Gb in beslag zal gaan nemen en je waarschijnlijk wel uren achter de PC moet zitten. Nou ,dat laatste valt wel mee maar dat verschilt per PC. FSGlobal 2010 heeft er geen problemen mee om de juiste locatie van je MSFS te vinden, in dit geval FSX welke via de Registry gevonden wordt. Voor je het weet is het allemaal geïnstalleerd en dan nog eventueel die FSX instelling aanpassen en hup, je kunt aan de slag en vliegen. |
Ik kan heel kort aangaande het installatieproces ...... voor de wind zou ik zeggen. Wel ben ik 21-25 Gb aan ruimte kwijt maar alles bij elkaar genomen ging het toch wel heel erg snel. Ik was zeker met mijn computer specificaties geen uren kwijt. Behoudens dat ik ook nog even tussendoor moest eten en genieten van een wijntje, heeft het bij elkaar denk ik slechts 45 minuten geduurd. Los hiervan hoef je ook geen ingewikkelde instellingen te doen of andere bestanden die aangepast moeten worden. Ok, in FSX instellingen moet je de terrain mesh op minimaal 10m zetten. Lager mag ook maar dat is voor een ieder anders.Nadat ik deze instelling in FSX gemaakt heb wordt het tijd om eens te kijken wat er onder de Start button bij gekomen is. Overigens, deze FSGlobal 2010 versie is getest onder Windows 7 Ultimate x64 (64 bits). Niet dat dit nu echt een probleem zou moeten opleveren, maar je weet maar nooit en het vermelden kan al helemaal geen kwaad.Onder de Start knop heb ik een nieuwe map gekregen, genaamd PILOT’s Software met hierin een tweetal documenten. Een algemeen inside document over FSGlobal 2010 en een gebruikershandboek. We komen hier later nog op terug en verder nog een Terrain Configuration Tool. Dan is er nog een link naar de website, een uninstaller en uiteindelijk een demo tool bekend onder de naam AFX oftewel Airport Facilitator X. Concreet wat leeswerk en niet te vergeten de terrain configuration tool voor FSX. Wel even gebuiken om daarna snel aan de gang te gaan met FSX. Overigens, je zou het ook zonder deze handboeken kunnen doen. Zeker het inside handboek is echt achtergrond informatie die best wel interessant is maar als je het niet doorleest zul je voor het gebruik met FSGlobal niets missen.Nou, ik schiet weer veels te ver door. Conform het installeren ben ik hiermee klaar en zou ik zeggen, laten we snel doorgaan met het in detail bekijken van de handboeken.
Handboeken
Het Inside FSGlobal 2010 handboek heeft heel veel weg van het oude versie 2008 handboek. Naar alle waarschijnlijkheid zijn is het vorige handboek het uitgangspunt geweest met de nodige aanpassingen gerelateerd aan versie 2010. Bladerende door beide handboeken – oude en nieuwe versie - blijkt die stelling aardig te kloppen. Veel pagina’s komen overeen of zijn gewoon hetzelfde. Ja, heel vreemd is het natuurlijk niet want een inside in FSGlobal zou als het goed is hetzelfde verhaal moeten opleveren want SRTM is SRTM. Wat is dan wel van belang? Wel doorlezen want in hoofdstuk 9 wordt gesproken over hoe om te gaan met het terrain.cfg bestand. Verder biedt dit document de nodige achtergrond informatie hoe en waardoor FSGlobal is ontstaan. Wil je nog meer technische gegevens lezen omtrent SRTM, dan is een bezoekje bij de NASA website de moeite waard. Gewoon Googelen naar NASA and SRTM.
Het tweede handboek is niet echt schokkend alhoewel pagina 3 – hoofdstuk 4 – het heeft over de juiste FSX instellingen onder Settings-Display tabblad Scenery, iets wat ik hierboven al reeds had aangehaald. Verder wordt er een uitleg gegeven over het nut van het bijgeleverde AFX pakket. Het voorbeeld heeft betrekking op het vliegveld Bata (FGBT) in Afrika. Resultaten met betrekking tot dit vliegveld zonder en met FSGlobal zijn niet geweldig en kunnen dan ook gecorrigert worden middels het bijgeleverde AFX demo pakket. O ja, voordat je heen en weer moet lezen, AFX stond voor Airport Facilitator X. Een dun handboek maar wel met de nodige belangrijke informatie.
Meer handboeken zijn er niet maar meer hoeven er ook niet te zijn. Per slot van rekening hebben we niet te maken met een Virtual Cockpit of een complex external model of wat je nog meer kunt bedenken. Wat dat betreft is FSGlobal een onzichtbaar pakket. Het doet zijn werk, althans daar gaan we maar vanuit, ook al hebben we dat nog niet getest. Je ziet er eigenlijk weinig van of is dit een verkeerd statement? Ik denk het wel want al geeft het niet hetzelfde effect als Ultimate Terrain X of Ground Environment X eHanced of een airport scenery, het is er wel degelijk al moet ik wel gelijk bekennen dat als er weinig tot geen bergen zijn, er waarschijnlijk niet zo heel veel te zien is. Het is tijd om het pakket maar eens aan de tand te voelen.
Europa - Spaanse Pyreneeën, Griekenland en de Franse Alpen.
Pyreneeën aan de Middellandse Zee
Om te laten zien wat FSGlobal nu allemaal doet met het landschap moeten we FSGlobal aan en uit schakelen. Aan en uitschakelen of activeren c.q. deactiveren kan heel gemakkelijk via het FSX menu en nog wel “on the fly”. In gewoon Nederlands betekent dit dat je hangende op een bepaalde positie en hoogte, FSGlobal kunt uitzetten, screenshot maken, aanzetten en weer een screenshot maken. Daardoor wordt het mogelijk om vergelijkingsmateriaal te verzamelen. Veel woorden en wellicht wordt het tijd om maar eens de proef op de som te nemen en te kijken naar een drietal sets van screenshots in en rondom zuid Europa.Voor alle duidelijkheid; de bovenste drie foto’s zijn genomen met een gedeactiveerde FSGlobal dus hierbij hebben we te maken met de default FSX mesh. De onderste drie zijn – soms makkelijk, soms moeilijk te geloven – gemaakt met FSGlobal 2010 actief. Al met al toch wel duidelijke verschillen en nogmaals, het landschap ziet er niet echt uit maar daar doet FSGlobal ook helemaal niets mee. Hiervoor heb je bv. GEX nodig of een foto realistisch scenery.
Griekse eilanden en Athene
De volgende set met foto’s komen ook uit Europe en wel vanuit Griekenland. Om precies te zijn Santorini, Heraklion en Athene. Wellicht ook niet iets wat je direct verwacht en ik weet het wel, je wilt graag de Zwitserse Alpen zien maar dat zit er even niet in. Toch bewust gekozen voor bv. Santorini. Het eiland wordt overigens door FSX al niet goed weergegeven – vormgeving van het eiland klopt in zijn geheel niet - en ook FSGlobal kan daar niet veel aan veranderen behalve dan de elevations of hoogtes. De binnenlanden van Heraklion geven gelukkig wel weer een goed beeld evenals Athene.
|
FSX default scenery
(onderstaande screenshots)
|
 |
 |
 |
|
FSGlobal 2010 actief – Griekse eilanden en Athene
(onderstaande screenshots)
|
|

Santorini
|

Binnenland Heraklion
|

Binnenland Athene
|
|
De linker boven/onder screenshots geven de hoogvlakte van Santorini weer. Niet echt schokkend maar wel de realiteit. Ondanks de kleine verschillen lijkt het voor de default FSX mesh wel heel erg vlak terwijl de werkelijkheid ietsjes anders is. Wat je niet op deze foto’s kunt zien is dat het eiland in het geheel niet lijkt op wat het werkelijk is. Dit is dan ook een heel goed voorbeeld wat FSGlobal wel en niet kan. Om het eiland die contouren te geven die het werkelijk heeft, moet je bv. gebruik maken van UltimateTerrain X, die de kustlijnen eventueel kan aanpassen. Hoe dan ook, het gegolfde FSGlobal landschap ziet er realistischer uit dan wat Microsoft zelf in gedachten had. De binnenlanden van Heraklion zijn ineens ook een heel stuk realistischer en ik zeg het nogmaals; realistischer betekent hier slechts de bergen en dalen en hoe bergen/dalen gevormd zijn etc. en het heeft niets te maken of het landschap er wel of niet realistisch uitziet want FSGlobal doet niets aan de ground textures, zeg maar de tegeltjes die dit eiland bekleden en voorzien van een “Microsoft” realistische look. Als laatste nog een tweetal screenshots rondom Athene. Het zijn bewust uitgekozen locaties om ook eens te laten zien dat de impact niet altijd schokkend is maar toch wel noodzakelijk is om de mesh aan te passen. Hier en daar een heuveltje rondom Athene, dat klopt wel aardig al denkt Microsoft er toch heel anders over. Ach, geloof maar van mij dat FSGlobal het bij het juiste eind heeft.
|
Zuid Franse Alpen
Als laatste Europese land gaan we nu eens niet naar Zwitserland of Oostenrijk want dat is wel heel erg gemakkelijk maar naar de Franse zuid Alpen. Ik kan je alvast verklappen dat dit best indrukwekkend is en misschien zijn de bergen wel niet zo hoog en massief als in Zwitserland maar de grote en dus zichtbare verschillen tussen een default mesh en die van FSGlobal zijn enorm en dan bedoel ik ook enorm. Ik zal jullie niet langer in spanning houden .... here we go!
|
FSX default scenery
(onderstaande screenshots)
|
 |
 |
 |
|
FSGlobal 2010 actief – Franse zuid Alpen
(onderstaande screenshots)
|
|

nabij Digne – Napoleon Route
|

nabij Le Versoud (LFLG)
|

ergens .........
|
|
Nu wordt het lastig althans voor de middelste plaatjes. Laat ik daarom dan ook maar eerst de beste vergelijkingen bespreken om daarna aan te geven dat het niet altijd bijzonder is. De linker foto’s zijn gemaakt nabij Digne, ergens langs de Napoleon Route in zuid Frankrijk. Het kan volgens mij niet duidelijker ook al geloof je je ogen misschien niet want de bovenste foto is echt op dezelfde locatie gemaakt als de onderste waarbij FSGlobal actief is. Een betere FSGlobal reclame kun je je niet toewensen. Dit gaat eigenlijk ook wel op voor de rechter plaatsjes. Deze zijn gemaakt ergens in de beurt van de Mont Blanc op 3500 voet hoogte. Heel duidelijk zijn de verbeterde contouren tussen de default mesh en die van FSGlobal. Misschien had je meer verwacht maar neem maar van mij aan dat er waarschijnlijk niet meer geweest was binnen de LOD12 specificaties. Ja, en dan blijven we zitten met de middelste set vergelijkingsfoto’s. Je gelooft het niet maar er zit verschil tussen maar dan moet je op beide plaatjes klikken en deze naast elkaar zien. Het verschil is minimaal maar de bergpuntjes zijn in FSGlobal scherper en daarom realistischer dan bij de default mesh. Ik had natuurlijk ook een ander set kunnen invoegen die veel spectaculairder waren maar toch bewust gekozen voor die vergelijking waarbij het verschil bijna niet te zien is.
|
Her en der
Himalaya, Taiwan en Nieuw Zeeland
Onze laatste bezoeken liggen ver uit de buurt maar zijn wel allemaal de moeite waard. Als eerste nemen we een kijkje in het Himalaya gebergte en wel ergens tussen die hoge bergen in. Vervolgens vliegen we even door naar het eiland Taiwan alwaar het gelukkig niet zo hoog is maar ook hier geldt weer dat het resultaat er zijn mag. Onze eindbestemming van deze FSGlobal toer eindigt op het zuidelijke Nieuw Zeeland eiland, ook weer ergens tussen de bergen. Wederom een goed uitgekozen locatie. Nou, nieuwsgierig geworden? Goed zo, dan volgen hier de screenshots met de nodige informatie.
|
FSX default scenery
(onderstaande screenshots)
|
 |
 |
 |
|
FSGlobal 2010 actief
(onderstaande screenshots)
|
|

Himalaya
|

Taiwan
|

Nieuw-Zeeland
|
|
Niet misschien bestemmingen waar je direct komt maar net als al die anderen, iedere locatie is bewust gekozen. FSGlobal zelf vertoont genoeg van Zwitserland of Oostenrijk dus waarom zouden wij dit dan nogmaals moeten doen. Waarom nu niet eens landen of locaties die je niet direct verwacht maar wel uiteindelijk allemaal hetzelfde resultaat kunnen opleveren. Ik had natuurlijk ook naar Amerika kunnen vliegen of Afrika maar al met al denk ik dat alle screenshots tezamen een heel goed beeld geven wat FSGlobal allemaal doet. Voor bekenden onder ons is het altijd de moeite waard maar voor nieuwe FSGlobal kandidaten zou het best wel eens een eyeopener kunnen zijn of worden. Goed, terug naar deze drie screenshot sets. De locaties hierboven spreken voor zichzelf evenals de verschillen. Los van de landschap ground textures waar we maar even doorheen moeten kijken, komen we tot de conclusie dat de veranderingen tussen de default mesh en FSGlobal ieder keer weer adembenemend zijn. Nog meer?
|
Wat is de impact als het gaat om .... FPS?
Een altijd terugkomende vraag van iedere flight simulator liefhebber is “Wat is de invloed hierop”?Kijkende naar wat FSGlobal doet en installeert, kan ik slechts tot een conclusie komen .. niet waarneembaar.Dat is wel een heel kort antwoord maar helaas kan ik er niets anders van maken. Zoals al in de introductie aangegeven, aan het landschap (scenery textures) veranderd FS Global niets daar FS Global er alleen voor zorgt dat alternatieve bgl bestanden worden aangeroepen en niet de default MSFS bestanden.
Conclusie
Is het een juiste investering?
Dit is wel een heel erg korte vraag en zal ook leiden tot een heel kort antwoord ..... JA!Het inschatten van een add-on FS pakket hangt naar mijn bescheiden oordeel mede af van de toepassing. Bij FS Global 2010 leidt dit tot een makkelijke conclusie daar het pakket de gehele wereld beslaat, dus waar je ook vliegt, je komt er altijd mee in aanraking. Of dit dan ook altijd zichtbaar is, heb ik getracht de laten zien middels de vele screenshots alwaar op identieke locaties de verschillen met en zonder FSGlobal duidelijk te zien zijn.Wat ik in het begin al een keer aangaf; doordat ik geen FS9 meer heb kan ik niet over het eindresultaat oordelen maar wat ik wel weet is dat de impact in FS9 met FSGlobal 2008 heel groot was en kan mij zo voorstellen dat dit zeker zoniet meer voor versie 2010 geldt.
Zelfde zinsnede als eind 2007; concluderend is FS Global 2010 voor FSX wederom een grote aanwinst maar houdt er wel rekening mee dat dit niet altijd voor iedere locatie geldt. Daar waar geen bergen zijn zoals in ons kikkerlandje zul je heel weinig verschil zien. Dat wil dan overigens niet zeggen dat het niet werkt maar er is gewoon geen verschil aanwezig.
Afsluitend is FS Global 2010 aan te schaffen via het Internet bij Aerosoft, welke we bij deze ook bedanken voor het review materiaal.
Met vriendelijke groet,
Angelique van Campen
|